Czyszczenie pokryć dachowych

Zanieczyszczenie pokryć dachowych to problem dotyczący nie tylko estetyki dachu, ale też stabilności konstrukcji. Nieusuwane ptasie odchody, glony, grzyby i inne zanieczyszczenia biologiczne stopniowo uszkadzają pokrycie dachowe. Z tego tekstu dowiesz się, jakie metody są wykorzystywane przez profesjonalne ekipy czyszczące pokrycia dachowe, a także jakie czynniki wpływają na bezpieczeństwo pracy.
Czyszczenie pokryć dachowych – zadanie dla specjalisty!
Samodzielne czyszczenie dachu jest możliwe, ale też trudne i przede wszystkim – niebezpieczne. Trzeba pamiętać, że jest to praca na wysokości. Zanieczyszczenia, woda oraz środki chemiczne stosowane do czyszczenia dachu sprawiają, że powierzchnia staje się śliska. Nietrudno tu o nieszczęśliwy wypadek.
Przeczytaj również: Jakie materiały budowlane są niezbędne do montażu pokryć dachowych?
Profesjonalna pomoc przyda się też z innych powodów. Specjaliści dysponują środkami chemicznymi niedostępnymi w obiegu detalicznym. Mają odpowiednie sprzęt i środki ochrony osobistej do pracy na wysokości. Potrafią dobrać metody czyszczenia, które usuną brud, grzyby i roślinność, nie naruszając struktury pokrycia dachowego. Są też w stanie zaproponować odpowiednie preparaty do impregnacji i nanieść je szybko oraz z najwyższą precyzją.
Przeczytaj również: Najpopularniejsze rodzaje pokryć dachowych
O przybliżenie metod czyszczenia dachów poprosiliśmy specjalistę z firmy Inmago:
Jedną z najbardziej skutecznych, a przy tym najbezpieczniejszych dla pokrycia dachowego metod jest czyszczenie hydrodynamiczne. Najpierw nanosimy preparat, który dostosowujemy do rodzaju zabrudzenia, materiału, z jakiego wykonany jest dach, a także jego wieku i stanu technicznego. Rozpuszcza on zabrudzenia i niszczy florę dachową. Następnie są one dokładnie spłukiwane wodą, której temperatura także jest ściśle dostosowywana do pokrycia dachowego . Ciśnienie, które również dobieramy do rodzaju i stanu powierzchni, pozwala pozbyć się wszelkich pozostałości zabrudzeń bez ryzyka uszkodzenia dachu. Zwiększa także bezpieczeństwo wykonawcy pracy. Ostatnim etapem jest impregnacja dachu , która chroni przed wykwitami i opóźnia osadzanie się brudu na dachu.
Sprzęt wykorzystywany przy profesjonalnym czyszczeniu dachów
Podstawą sprawnego i fachowego czyszczenia pokryć dachowych jest bezpieczeństwo. Dlatego osoby, które się tym zajmują, dysponują sprzętem, który pozwala czuć się pewnie, a także uzyskać dostęp do każdego zakamarku dachu niezależnie od tego, jak wysoko się on znajduje. Podstawą ochrony osobistej są: kaski, uprzęże, liny, obuwie antypoślizgowe, maski, okulary. Strój roboczy i akcesoria ochronne zabezpieczają nie tylko przed upadkiem, ale też przed negatywnym wpływem środków chemicznych stosowanych do czyszczenia dachów oraz oparzeniami.
Przeczytaj również: Jakie materiały wybrać do remontu dachu hali?
Czyszczenie ułatwiają takie elementy wyposażenia, jak specjalistyczne teleskopowe kije wykonane z odpornego karbonu, odpowiednio wyprofilowane dysze, dzięki którym chemia czyszcząca i woda docierają do najtrudniej dostępnych fragmentów pokrycia dachowego.
Ze względu na bezpieczeństwo, ale też efektywność pracy warto powierzyć ją ekspertom. Uporają się oni z zabrudzeniami znacznie szybciej i dokładniej. Nie tylko zatroszczą się o bezpieczeństwo pokrycia dachowego, ale też o jego stan w przyszłości.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Taurus Mariusz Kaczmarski
woj. mazowieckie
Budowlane usługi - rozbiórki, wyburzanie03-197 Janki, Leszczynowa
-
Art Bruk Piotr Machnik
woj. dolnośląskie
Budowlane usługi - brukarskie52-214 Wrocław, Strączkowa 36A
-
Marcin Oświęcimski Ciesielstwo-Dekarstwo
woj. dolnośląskie
Budowlane usługi - dekarskie58-560 Jelenia Góra, Parkowa 12
-
ST-REMONTY I NARZĘDZIA Szymon Truskolaski
woj. podlaskie
Budowlane usługi - murarskie, tynkarskie18-100 Uhowo, 1 Maja 55