Jak podnosić ładunki w trudnym terenie?

Przenoszenie dużych ładunków często wymaga zastosowania ciężkich maszyn budowlanych, takich jak dźwigi. Dzięki temu możliwe jest rozładowanie towarów o dużych gabarytach w szybki sposób. Należy wiedzieć, że nie wszystkie maszyny mogą działać czy nawet dojechać do terenów o utrudnionym dostępie. Dowiedz się, jak podnosić ładunki w wymagających lokalizacjach.
Dźwigi – czym są i kiedy się je stosuje?
Wykorzystanie dźwigów budowlanych i żurawi jest niezastąpione przy przenoszeniu ładunków o dużych gabarytach. Te maszyny chętnie są stosowane w następujących branżach:
Przeczytaj również: Możliwości użytkowe mini żurawi
budowlanej,
rolniczej,
logistycznej,
leśnej,
produkcyjnej.
Warto wiedzieć, że dźwigi i żurawie mogą różnić się pod względem udźwigu, zasięgu i rozmiaru. Można wymienić następujące rodzaje tych maszyn budowlanych:
wieżowe,
samojezdne.
Różnią się one możliwością poruszania się i konstrukcją. Uważa się, że żurawie stacjonarne mają większy udźwig, natomiast zaletą samojezdnych jest możliwość pracy na różnych lokalizacjach, nawet tych uznawanych za trudne. Usługi dźwigowe oferują specjalistyczne firmy, takie jak Dźwigi-Piotrowski z Wrocławia.
Przenoszenie ładunków w trudnym terenie
Nie zawsze jest możliwy transport ładunków w idealnym terenie. Niejednokrotnie budowa odbywa się w miejscu o utrudnionym dostępnie lub na znacznej wysokości. W takiej sytuacji warto wynająć żurawia. Najlepiej sprawdzą się w takich terenach maszyny samojezdne. Wśród zalet zastosowania takiego rozwiązania można wymienić:
możliwość pracy przy wznoszeniu wysokich konstrukcji, takich jak wiadukty,
przenoszenie ładunków na większą odległość,
duży wysięg umożliwia pracę w lokalizacjach o utrudnionym dostępie.
Oprócz powyższych zalet skorzystanie z usług najmu żurawi samochodowych umożliwia wykonanie prac nawet na trudnych terenach. Doświadczony operator i odpowiednie maszyny mogą pracować na nierównych podłożach. Takie działania wymagają zastosowania odpowiednich procedur, jak zabezpieczenie hamulców. W przypadku pracy na trudnym terenie warto wcześniej przygotować grunt pod maszynę, czyli w miarę możliwości usunąć większe kamienie czy żwir. W pracy w takich warunkach pomaga również zastosowanie żurawia samochodowego. Od tradycyjnych maszyn odróżnia je:
mniejsze podwozie oparte na 4 lub 6 kołach,
węższa budowa,
duży wysięg, który pozwala wysunąć ramię żurawia np. do 60 m,
udźwig nawet do 55 ton.
Dzięki takim cechom żurawi samochodowych możliwe jest wykonanie prac nawet w lesie czy górach. Wąska droga dojazdowa również przestaje być problemem.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Szustkiewicz Usługi Sprzętem Budowlanym
woj. warmińsko-mazurskie
Budowlane maszyny11-036 Sząbruk, Wiktora Steffena 13
-
Dom Architekta Sp. z o.o.
woj. mazowieckie
Budowlane maszyny - wypożyczanie01-121 Warszawa, Monte Cassino 10