Jak zdemontować starą blachodachówkę?

Spis treści
- Demontaż blachodachówki – jak się przygotować?
- Jak przebiega demontaż blachodachówki?
- Co po demontażu blachodachówki?
Blachodachówka po jakimś czasie zaczyna się zużywać, co może skutkować na przykład pojawieniem się przecieków. Wymiana pokrycia wymaga umiejętności i doświadczenia, bo źle przeprowadzone prace przyniosą więcej szkody niż pożytku. Co zatem należy wiedzieć i o czym pamiętać podczas demontażu blachodachówki? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.
Demontaż blachodachówki – jak się przygotować?
Przed przystąpieniem do pracy związanej z demontażem blachodachówki trzeba wiedzieć, jak zabrać się za to przedsięwzięcie. Należy pamiętać o tym, że wymiana pokrycia to zadanie dosyć czasochłonne. Warto zatem zajmować się tym z wcześniejszym uwzględnieniem ładnej pogody, a także zabezpieczając wnętrze domu przed opadami i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Przeczytaj również: Projektowanie zielonego dachu. O czym warto pamiętać?
Demontaż blachodachówki wymaga również odpowiedniego zaplecza technicznego, które nie zawsze znajduje się w wyposażeniu danego gospodarstwa. To kolejny powód, dla którego do tej pracy warto zatrudnić specjalistów
– dodaje pracownik Wielobranżowego Zakładu Usługowego Mariusza Dobosza. Demontaż może wymagać pozwolenia na roboty budowlane albo nawet na budowę, jeśli konieczna jest naprawa więźby dachowej czy innych poważniejszych działań. Bardzo ważnym etapem przygotowań jest również zorganizowanie odpowiedzialnego pozbycia się materiałów po skończonej pracy.
Przeczytaj również: Budowa dachu na budynku jednorodzinnym. O czym trzeba pamiętać?
Jak przebiega demontaż blachodachówki?
Jednym z powodów, dla którego demontaż blachodachówki to czasochłonne zajęcie jest to, że wymaga on rozmontowywania każdego elementu po kolei. Konieczne jest też sprawdzenie stanu innych części dachu, przede wszystkim więźby, a także dokonanie ewentualnych napraw i wymian. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy pokrycie jest w dobrym stanie i zabezpieczyć je przed ewentualnym przeciekaniem. Blachodachówka to lekki materiał, dlatego też jest jedną z najtańszych opcji, zarówno jeśli chodzi o montaż, jak i demontaż. Całkowity koszt pracy w przypadku zatrudnienia profesjonalistów zależy od powierzchni dachu.
Przeczytaj również: Jak skonstruowany jest dach? Najważniejsze elementy budowy
Co po demontażu blachodachówki?
Po usunięciu starych blachodachówek trzeba oczywiście zastąpić je nowym pokryciem. W tym celu można użyć tych samych materiałów i jest to bezpieczna opcja, ale niekonieczna. Wiele zależy od tego, w jakim stanie jest więźba dachowa, bo nie zawsze będzie ona mogła utrzymać cięższe materiały. Demontaż blachodachówki jest tani i stosunkowo łatwy dlatego, że poszczególne elementy są lekkie. Z tego samego względu można zdecydować się na pokrycie dachu na nowo tym materiałem. Warto skontaktować się z fachowcami, którzy dobiorą optymalną opcję i zajmą się koniecznymi pracami.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Taurus Mariusz Kaczmarski
woj. mazowieckie
Budowlane usługi - rozbiórki, wyburzanie03-197 Janki, Leszczynowa
-
ST-REMONTY I NARZĘDZIA Szymon Truskolaski
woj. podlaskie
Budowlane usługi - murarskie, tynkarskie18-100 Uhowo, 1 Maja 55
-
GW Usługi Inżynierskie Grzegorz Walkowiak
woj. wielkopolskie
Budowlany nadzór62-010 Pobiedziska, Tysiąclecia 8a lok. 5