Materiały wykorzystywane do wykonywania zabudów balkonów i tarasów
Zabudowy balkonów i tarasów z roku na rok zyskują na popularności. Przede wszystkim pozwalają skutecznie powiększyć przestrzeń mieszkania lub domu. Taki dodatkowy obszar to znakomity zakątek do odpoczynku, relaksu ze znajomymi czy też do przechowywania i uprawy pięknych ozdobnych roślin. Poza tym zabudowa jest znakomitą ochroną przeciwko ulewom, burzom, a także śnieżnym zamieciom. Sprawdź, z jakich materiałów warto ją wykonać.
Zabudowy balkonów i tarasów – dlaczego są tak polecane?
Zabudowa balkonu lub tarasu to przyjemny i komfortowy zakątek o każdej porze roku. Nie uzależniasz się od kaprysów pogody – zabudowa skutecznie Cię chroni przed wszelkimi niesprzyjającymi warunkami. W każdej chwili możesz spędzić tam czas – zarówno samotnie relaksując się z książką, jak i spotykając się ze znajomymi. Ta dodatkowa powierzchnia może również być przeznaczona do uprawy i pielęgnacji ulubionych roślin.
To idealne rozwiązanie do każdego domu. Niezależnie od jego designu, zabudowy balkonów i tarasów idealnie się komponują z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi mieszkaniami. Optycznie powiększają przestrzeń, tworzą przytulne miejsce i gwarantują pełne bezpieczeństwo. Ponadto ułatwiają utrzymanie tarasu lub balkonu w czystości, chronią meble przed destrukcyjnymi czynnikami z zewnątrz oraz ograniczają docieranie hałasu do wnętrza.
Estetyczne, stylowe i nowoczesne, nie stanowią zagrożenia, gdyż powstają z niezwykle trwałych i solidnych materiałów. Jakich?
Jak powstają zabudowy balkonów i tarasów?
Zabudowy balkonów i tarasów powstają w systemie ramowym i bezramowym. Chociaż jednakowo chronią powierzchnię, różnią się konstrukcją oraz sposobem otwierania. Ponadto efekt wizualny jest zupełnie odmienny.
Zabudowy ramowe powstają z wykorzystaniem aluminiowych ramek. Przyszły użytkownik może również zainwestować w nowoczesną wersję na prowadnicach, która pozwala na przesuwanie zabudowy. Dzięki niej da się swobodnie przewietrzyć taras lub balkon i regulować dopływ powietrza. Prowadnice są w pełni bezpieczne, gdyż mają automatyczne zamknięcia, zabezpieczające przed niechcianym uchyleniem.
– Zabudowy w systemie bezramowym to alternatywa dla osób, które cenią przejrzyste i dekoracyjne rozwiązania. Składają się z jednolitych tafli ze szkła hartowanego, co robi naprawdę imponujące wrażenie. Tafle są osadzone w specjalnych prowadnicach, które umożliwiają zsunięcie ich na bok i całkowite odsłonięcie całości – mówi specjalista z firmy Specjall.
Każdy wybierze dla siebie idealne rozwiązanie, dopasowane do upodobań i potrzeb. Zarówno systemy ramowe, jak i bezramowe zyskują zwolenników – wszystko zależy od indywidualnych preferencji.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana