Wyposażenie profesjonalnej sauny parowej

Regularne korzystanie z sauny parowej korzystnie wpływa na zdrowie, samopoczucie oraz kondycję. W pomieszczeniu panują duża wilgotność powietrza i umiarkowana temperatura, sięgająca zwykle 45-65°C. Co ciekawe, utrzymując się na wskazanym poziomie, wcale nie jest ona aż tak wysoka, jeśli porównać ją do innych typów saun. Wysoka wilgotność sprawia jednak, że ma się takie wrażenie. Z czego składa się wyposażenie sauny parowej?
Jak wygląda wnętrze sauny parowej?
Wnętrze sauny parowej najczęściej wykonane jest z płytek, granitu albo marmuru. Zazwyczaj prowadzą do niej szklane drzwi, przez które widać użytkowników. Wyposażenie sauny rzymskiej bazuje oczywiście na generatorze pary, sterownikach i pompie esencji. Bywa, że korzysta się też ze specjalnego urządzenia zwiększającego wilgotność we wnętrzu, czyli pieca z parownikiem.
W każdym takim pomieszczeniu montowana jest również wentylacja. Jeśli się o niej zapomni, na ścianach sauny dość szybko pojawia się grzyb. Bez względu na materiał wykonania łaźni – wentylacja w jej wnętrzu jest po prostu konieczna. Podobnie, jak odpowiednie oświetlenie, które sprzyja seansom i wyposażenie w postaci siedzisk.
– Z sauny parowej można skorzystać w hotelu SPA, na basenie albo we własnym domu. Coraz częściej montowane w domach jednorodzinnych łaźnie, muszą być jednak odpowiednio zaprojektowane. Specjalnych zabezpieczeń wymagają ściany oraz sufity. Dużą uwagę trzeba też zwrócić na elementy wyposażenia domowej przestrzeni relaksu. Nasza firma proponuje bardzo wygodne i profilowane siedziska oraz ławy, które umilają każdy seans w łaźni. Co ważne oferowane produkty wykonujemy wyłącznie z materiałów odpornych na działanie wilgoci, tak by właścicielowi mogły służyć wiele lat – mówi przedstawiciel firmy All Spa proponującej innowacyjny system COVI.
Jakie efekty przynosi korzystanie z sauny parowej?
Odprężenie ciała to pierwsze co przychodzi na myśl, gdy mowa o prozdrowotnych właściwościach sauny parowej. W trakcie seansu mięśnie się rozluźniają, co jest szczególnie ważne w przypadku osób zapracowanych, spiętych i zestresowanych. Dzięki regularnym wizytom w saunie ludzki organizm może skutecznie usunąć toksyny z organizmu. Jest to również dobry sposób na zahartowanie ciała. Poprzez systematyczny kontakt z wysoką wilgotnością powietrza wzrasta jego odporność i kondycja, a mniejsza ryzyko zachorowania na przeziębienie lub grypę. Wyposażenie sauny w dodatki zapachowe, na przykład zioła albo olejki eteryczne daje szansę przeprowadzenia jednoczesnego seansu aromaterapii.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Paweł Jaśkowski Zakład handlowo-usługowo-produkcyjny
woj. wielkopolskie
Dźwigi, dźwigowe urządzenia - usługi, wypożyczanie62-100 Wągrowiec, Taszarowo 54
-
Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjne Łęgprzem Sp. z o.o.
woj. małopolskie
Budowlane inwestycje31-587 Kraków, Ciepłownicza 1
-
Marcin Oświęcimski Ciesielstwo-Dekarstwo
woj. dolnośląskie
Budowlane usługi - dekarskie58-560 Jelenia Góra, Parkowa 12
-
Bruk-Bud Krystian Schier Usługi brukarskie i ogólnobudowlane
woj. śląskie
Budowlane usługi - brukarskie43-187 Orzesze, Pasieki 24a